11 Mart 2016 - İlgisizlik

bu aralar işler yoğun çok şükür, o yüzden falza yazamıyorum bloğuma. biraz meslekten soğumuş olsam gerek, beklettiğim 2 önemli mesleki yazıya rağmen bugün de romantik serseri kimliğimle karşınızda olacağım.

başlıktan da anladığınız üzere bu hafta biz erkeklerin en önemli silahı olan ilgisizliğe değineceğiz bugün. kadınların en önemli silahına değinmeme gerek yok zaten, onlar herşeyin farkındalar :)

hazır silaha benzetmişken temsil üzerinden gidelim. turret gibi minigun gibi bir silah bu. taşıması ağır, mühimmatı da öyle. kullanması ve muhafazası da. temizliğine hiç değinmiyorum. ilgisizlik de biz erkekler için öyle. testesterona rağmen karşı cinse ilgisiz kalıp onu cezalandırmak da yukarıda değindiğim gibi oldukça zahmetli. ama yapılabildiğinde karşı taraf üzerindeki tahrip edici gücü yadsınamaz derecede ağır.

bir erkek bunu nasıl becerebilir, işin incelikleri nedir daha aşağılarda değinecem. şimdi ise neden kadınlar üzerinde bu kadar ağır etkileri olduğuna ilişkin komplo teorilerimden bahsetmek istiyorum. karşı cinsten topladığım geri bildirimlere göre; kendilerinin erkeklerden bekledikleri en önemli şey ilgi. bu kimi zaman lüks hediyelerin yarattığı etki şeklinde tezahür etse de kimi zaman ona onu düşündüğünüzü hissettiren ufak detaylarla da gün yüzüne çıkabilir. yoksa kadınlar psikopat mı ki bir dal çiçeğe, özel günlerinin hatırlanmasına, nazlarına katlanılmasına bu kadar mutlu olsunlar? (cevaptan çok da emin değilim işin açığı)

sizi sallamayan bir hatun kişiyi bu şekilde cezalandıramazsınız, en başta belirteyim. sizi seven bir kadını ancak bu şekilde cezalandırabilirsiniz. tersinden de şu yorum çok rahatlıkla yapılabilir; eğer bir kadınsanız ve cevrenizdeki bir erkeğin size olan ilgisizliği sizi yiyip bitiriyorsa, üzgünüm aşıksınız. sizi sevmeyen bir kadının ise ancak dikkatini çekebilirsiniz. devamını getirebilmek için gizemli adamı oynamaya devam edip diğer hünerlerinizi göstermenizde fayda var.

ee peki nasıl ilgisiz olabiliriz? kolay birşey değil sevgili hemcinsim. gerçekten üzüyor ve pişman olma ihtimaliniz de mevcut yani riskli de aynı zamanda. öncelikle o kişiyi gerçekten kafanızdan çıkarmanız, hayatınızdan silmeni gerekiyor. aksi takdirde kadınların o ince iz sürme tekniklerine her zaman yakalanma ihtimaliniz var. sonra efendime söyliyim, onlar da ilk tepki olarak sizleri ilgisizlikle cezalandırdıklarında yada sizi kontrol etmek için ilgisiz kaldıklarında hiddetlenip telaş yapmamak gerekiyor. zaten hayatınızdan silmiştiniz, eğer bunu gerçekten yapabildiyseniz bu karşı atağı farketmezsiniz bile. sonrasında bırakın dönerse sizindir, dönmezse ali sami. dönerse zaten sizin değerinizi anlayıp bir daha kaybetmemeye çalışacaktır. dönmezse de belki de onunla bugüne kadar boşa vakit harcamışsınızdır.

gelelim hatunların ne yapması gerektiğine. ne yazık ki ilgisizliğe karşı yapabileceğiniz çok birşey yok gibi görünüyor kızlar. ya bu durumu kabul edip yaşamaya bakacak ve ileride belkide pişmanlıklarınızla yüzleşmek zorunda kalacaksınız ya da erken davranıp karşınızdaki erkeğin size neden ilgisiz olduğunu bulup sorunu çözmeye çalışacaksınız. bütün erkekler yukarıda belirttiğim gibi bunu silah olarak kullanmamaktalar. bazıları gerçekten de ilgisiz olabilir, bunu da içgüdülerinizle anlayabileceğinizi umut ediyorum. fakat şunu söyleyebilirim ki; her ne sebeple olursa olsun ilgisiz kalabilen bir erkek için 0'a yakın bir noktadasınızdır, eğer çaba göstermezseniz bu durumu kalıcı hale getirebilirsiniz. sorunu bulun ve çözmek için iletişime geçin. inanın aklıma başka bir çözüm yol gelmiyor gerçekten. kadınlık onuru ile olası bir pişmanlık arasındaki bu tercihi yapmak hiç de kolay olmayacak farkındayım. ama şimdilik tek çıkış yolu bu.

kalın sağlıcakla...